Kategorijos archyvas: Be kategorijos

Nemokamos klasikinės elektroninės knygos

Kartais ateina noras paskaityti klasikinę knygą, o tokios pirkti, turbūt, neverta (ypač jeigu tenkina elektroninė versija). Juk galima rasti nemokamai ir legaliai internete. Žemiau keli verti dėmesio šaltiniai su nemokamomis ir legaliomis elektroninėmis knygomis – daugiausiai klasikiniai kūriniai:

Skaityti toliau

Matematika yra graži – Fraktalai

Šiandien Digg pamačiau grožį:


Tai yra fraktalas. Wikipedija sako, kad „Fraktalas yra sudėtinis geometrinis darinys, kurio atskiri fragmentai yra panašūs arba identiški visumai arba kitiems fragmentams“. Man fraktalas yra gražus piešinys, nupieštas remiantis matematiniais skaičiavimais. Su fraktalais pirmą kartą susidūriau prieš daugiau nei 7 metus, dar mokykloje, darydamas projektą matematikos pamokoms. Tada buvo neįsivaizduojama, kad Koch snaigė yra begalinio ilgio:
o Sierpinskio trikampio plotas yra lygus nuliui: Dabar, praėjus aukštosios matematikos kursą aišku, kad mokyklos laikais trūko begalybės, ribos ir panašių sąvokų. Dabar, jas turėdamas galiu bent minimaliai įsivaizduoti, kaip konstruojami šie nuostabūs vaizdai. Fraktalai matematiką daro gražia ir spalvinga!

Paveikslėliai, padedantys atbaidyti klientus

Ar pamačius aukščiau esantį paveikslėlį, Jūsų nenukrėtė šiurpas? Mane visada nukrato, kai pamatau pasisveikinimą, gaublį, elektros lemputę, kompiuterio klaviatūros fotografiją, kurie turėtų simbolizuoti geras sąlygas klientui, originalias idėjas, globalumą, naujausias technologijas. ir t.t. Iš mano pusės tik neigiamos emocijos tokiems dizaino elementams. Organizacija naudojanti šiuos simbolius reklamuoti savo paslaugoms ir prekėms atrodo labai nerimtai, neverta dėmesio ir pasitikėjimo.
Daugiau dizaino elementų, kurie visiems nusibodę ir tikrai reikėtų vengti, pateikiama straipsnyje. Verta pasižiūrėti.

Pasidžiaugsiu – kran’o sandėlio statistika

statistics
Prieš kelias dienas pastebėjau, kad mano bloge apsilankymų skaičius padaugėjo apie dešimt kartų, vakar apsilankė čia neregėtas skaičius žmonių! Smagu! Šio susidomėjimo priežasties ilgai ieškoti nereikėjo – pakako atsidaryti Google Analytics tarnybą, kurios statistikoje matosi, kad lankytojų „tiekėjas“ – nežinau.lt – Lietuvos blogų blogas – nuoširdus ačiū jo autoriui, kad paminėjo mano įrašą 273-iojoje blogoramoje.
Savo blogo specialiai nereklamavau, tiesiog retkarčiais palieku komentarus kituose bloguose, kurį laiką turėjau kran’o sandėlio adresą savo pašto paraše, bei esu užsiregistravęs blogologe – įdomu buvo, kas tai per dalykas. Blogo rss prenumeratorius matuoja feedburner skaitliukas, kuris pastoviai šokinėja tarp 20-30 prenumeratorių (blogologas rodo, kad maksimaliai buvo 27, tikiu juo). Kadangi jau pradėjau matuoti savo statistiką, tai nusprendžiau tai atlikti iki galo :) Pasirodo esu ir karabi.lt. Ten mano karma – 2 (esu paminėtas 2 kartus bloguose, vienas – nezinau.lt, kitas – bukoptimistas bloge).
Google analytics rodo, kad 17% lankytojų ateina tiesiogiai, 57% per nuorodas (nezinau.lt, barakas.net, sakinis.lt, blogologas.lt, karabi.lt, negative.lt), o 26% iš paieškos sistemų. Ir ko gi žmonės ieško čia? Atsakymas:

  • elektroninis bilietas
  • pildyk
  • tele2 paslaugos
  • elektroninis bilietas vilnius
  • pokstai
  • atomine energija

..bet, greičiausiai nieko neranda, nes prabūna vidutiniškai apie 1 min 8 sek.. Reiktų susimąstyt..
Nors mano skaičiukai nedideli, bet buvo įdomu juos patyrinėt! Pasijutau kaip rimtas blogeris, mėnesio gale suvedinėjantis statistiką, skaičiuojantis atneštą pelną.

Futurama sugrįžta – „Futurama: Bender’s Big Score!“

Lapkričio 27 dieną buvo išleistas geriausio filmuko „Futurama“ DVD, pavadintas „Bender’s Big Score!“. Vėliau planuojama šio DVD turinį paversti pirmosiomis kito „Futuramos“ sezono serijomis. Yra numatyta išleisti ir daugiau DVD. Laukiam nesulaukiam

daugiau info: slashdot, gizmodo, osnews

papildymas:
Kadangi piratai dirba labai greitai, tai naująją „Futuramą“ jau pasižiūrėjau. Pasirodo atsisiųsti ją buvo galima jau nuo lapkričio 10 dienos. Įspūdžiai kaip visada žiūrint „Futuramą“ tik labai geri, tik galiu pastebėti (ką buvau skaitęs užsenietiškuose saituose) ši „Futurama“ dar labiau „geekiška“, taip, kad „normaliems žmonėms“ ją žiūrėti, suprasti ir susidomėti bus sunku :)

elektroninis bilietas Vilniuje

Ežiuko Vilniuje bloge perskaičiau tai, kas mane maloniai nustebino – jau šiais metais Vilniuje bus galima įsigyti elektroninį bilietą važiavimui visuomeniniu transportu. Didelė pagarba Vilniaus viešajam transportui už šios inovacijos diegima, laukiu nesulaukiu, kai vietoj popierinio nuolatinio galėsiu įsigyti, o vėliau pildyti elektroninę kortelę. Šaunuoliai! Daugiau informacijos: Vilniusticket.lt.