Kategorijos archyvas: programos

Firefox naršyklės priedų TOP


Naršyklėje Mozilla Firefox įdiegtas priedų (extensions) mechanizmas yra ypač galingas, o priedų, egzistuojančių šiai naršyklei pasirinkimas yra gausus ir įvairus – nuo akiai malonių dalykėlių, pagražinančių naršyklę ir taip darbą padarant žaismingesniu (pavyzdžiui, naršyklės vartotojo sąsajos temos (Themes)), iki galingų priemonių, skirtų pagelbėti darbą programuotojams (pavyzdžiui, Firebug).
Įdomu yra išbandyti priedą, apie kurį perskaitai straipsnį, tačiau dažnai jį tiek ir naudoji – pabandai ir pamiršti. Naršyklės priedai padeda dirbti, tačiau, tuo pačiu jie apkrauna naršyklę, lėtina darbą, naudojant daug priedų, prarandamas naršyklės stabilumas. Būna, kad įvairius priedus naršyklei įdiegia kitos programos (pavyzdžiui, Skype). Todėl pravartu peržiūrėti turimų priedų sąrašą ir nenaudojamus pašalinti, kad jie be reikalo nenaudotų resursų.
Kaip tik padariau nereikalingų priedų atsikratymą, kritiškai peržiūrėjau sąrašą ir nenaudingus extension’us negailestingai pašalinau. Ką pašalinau yra neįdomu ir nenaudinga – daug įdomiau, kokie liko naudingi Firefox išplėtimai:

 • Firebug – nes aš web programuotojas, o šis priedas nepakeičiamas mano draugas, padedantis stebėti, analizuoti ir bandyti kodą.
 • Google Notebook – nes šis įrankis yra nepakeičiamas, kai reikia greitai ką nors užsirašyti. Tenka dirbti prie kelių kompiuterių, o šis priedas padeda vienoje vietoje turėti visus reikalingus užrašus.
 • del.icio.us Bookmarks – dažnai namuose prireikia nuorodos iš darbinio kompiuterio, darbe nuorodos iš namų kompiuterio, o kur nors svečiuose dar velniai žino iš kurio :) Mano pasirinkimas nuorodoms saugoti – del.cio.us – dar nenuvylė.
 • Lietuvių kalbos tikrinimo žodynas – senais, senais laikais tam, prieš siunčiant oficialų elektroninį laišką, jį rašydavau su Microsoft Word programa, ten patikrindavau su kalbos tikrinimo programa, tada laiško turinį perkopijuodavau į pašto programą ir siųsdavau. Dabar paprasčiau – Firefox turi galimybę tikrinti tekstus visuose tekstiniuose laukeliuose.
 • DownThemAll! – kai kartais prireikia persisiųsti grupę bylų iš vieno puslapio.
 • Html Validator – padeda išlaikyti kuriamų puslapių kodą.
 • Uploadr for Flickr – dažnai norisi patogiai išsaugoti gražų paveiksliuką savo flickr paskyroje, tam naudoju šį išplėtimą.
 • StumbleUpon – kai norisi ko nors įdomaus, StumbleUpon padeda tai surasti, nors aš prakeikiau tą dieną, kai atradau šį laiko žudiką :)

Pastebėjau, kad dalis mano naudojamų priedų yra reikalingi tam, kad būtų įmanoma sinchronizuoti duomenis (nuorodas, paveikslėlius, užrašus) tarp kelių kompiuterių (darbinio ir naminio), taigi pagalvojau, kad visai patogu būtų priedas, kuris sinchronizuotų turimus priedus :) Firefox eina link to, kuriama platforma nuorodų, ir panašių duomenų sinchronizavimui, tačiau priedus kol kas sinchronizuosiu, naudodamas šį blogo įrašą! :)

Įrankiai, palegvinantys darbą kompiuteriu

tools-banner

Visi iš prigimties esame truputį tinginiai – visada ieškome būdų supaprastinti atliekamus darbus. Ypač dideli tinginiai yra programuotojai (sakau iš savo patirties – pats esu toks) todėl jie nuolatos ieško būdų kaip supaprastinti nuolatos pasikartojančius darbus. Pateiksiu sąrašą patogių programėlių, kurios tikrai paspartins kasdieninių užduočių sprendimą programuotojams, bei visiems, kam kompiuteris yra dažnai naudojamas darbo įrankis. Čia aprašomi įrankiai skirti Windows OS vartotojams.

 1. launchy – programėlė, skirta greitam programų paleidimui windows OS. Plačiau yra rašęs nežinau.lt, nesikartojame.
 2. texter – windows OS veikianti programėlė, kurios tikslas yra gavus tam tikrą komandą, pakeisti įvestą tekstą kitu. Tai naudinga, pavyzdžiui, greitam elektroninio pašto parašui. Apie texter veikimą, geriausia ne skaityti, o pasižiūrėti, kaip ji gali būti naudojama. Filmukas taip pat čia.
 3. jruler – programėlė, skirta pamatuoti objektų dydį kompiuterio ekrane, taškais, labai patogu programuojant.
 4. Wingrep ir tuo viskas turėtų būti pasakyta – skirta ieškoti teksto dalių, atitinkančių regex’ą.

Koks kitas IE pavadinimas?

firefox_ie_desktop_1024x768

Kaip vadinsis kita IE versija? Tai kaip tik yra sprendžiama Microsoft’e. Jų bloge radau sąrašą:

 • IE 7+1
 • IE VIII
 • IE 1000 (įjungiam dvejetainį mąstymą)
 • IE Eight!
 • iIE
 • IE for Web 2.0 (Service Pack 2)
 • IE Desktop Online Web Browser Live Professional Ultimate Edition for the Internet
 • Ie2.079

Koks bus galutinis pavadinimas, parodys laikas, bet galime paspėlioti ir padėti Microsoftui. Aš už paskutinį, t.y. Ie2.079 :)
Plačiau čia.

Papildyta:
Visgi kitas IE vadinsis IE8: Gates: Next IE to be IE8

naujas firefox + naujas gmail – nauji vargai..

Prieš savaitę firefox išleido naują naršyklės versiją, kurioje buvo ištaisytos kelios klaidos. Nepastebėjau nieko naujo.
Spalio pabaigoje Gmail atnaujino savo svetainės interfeisą. Vienintelis dalykas, kritęs į akis – pranešimas apie tai, kad mano nuolat naudojamas firefox įskiepis firebug stabdo Gmail darbą:

Vėliau pastebėjau, kad laikas nuo laiko skaitant Gmail’ą mano naršyklė pakimba. Tai įvyksta spaudžiant ant žymių (labels) – naudoju anglišką Gmail interfeisą. Atliekant tuos pačius veiksmus su IE viskas gerai. Kas įdomiausia, ši problema ne pas mane vieną.. Lygiai tas pats ir mano kolegai. Šiandien nusprendėm paieškoti kas čia ne taip, bet deja, nieko gero surasti nepavyko – vienintelis veikiantis patarimas – pasirinkti seną Gmail versiją (nuoroda lango viršuje, dešinėje – „Older version“) .
Prie to pačio pasidomėjome ir pačiu Gmail. Ar žinojote, kad iki google įsigijo domeną gmail.com, jis priklausė nemokamam Garfieldo paštui? :)

Universalūs darbo su dbvs įrankiai

Programuojant dažnai tenka naudoti įrankius, palengvinančius darbą su duomenų bazėmis: sql užklausų rašymui ir vykdymui, db struktūros analizei, duomenų, saugomų db, peržiūrai. Duomenų bazių valdymo sistemų gamintojai pateikia įrankius, skirtus dirbti su jų kūriamomis sistemomis, tačiau programuotojui dažnai to nepakanka: jam tenka atlikti veiksmus su skirtingų gamintojų dbvs, todėl ieškoma universalių įrankių. Šiame straipsnelyje aptarsime vertus dėmesio įrankius, skirtus darbui su duomenų bazėmis.

1. DbVisualizer – universalus Java kalba parašytas, taigi nepriklausomas nuo sisteminės platformos įrankis, palaikantis populiariausias dbvs: MySQL, Oracle, SQL Server, DB2, JavaDB, Sybase, PostgreSQL ir daugelį kitų, tereikia turėti duomenų bazės, su kuria norime dirbti Java tvarkykles (populiariausių dbvs tvarkyklės eina kartu su DbVisualizer programa).
Savybės:
sql sakinių valdymas (nemokamoje versijoje vienu metu galima vykdyti tik vieną sakinį):

db lentelių savybių peržiūra (bendra informacija, stulpeliai, duomenys, raktai, indeksai, sąryšiai):
db bazės struktūros peržiūra: sąryšiai tarp visų, arba pasirinktų lentelių, pateikiami redaguojama diagrama, kurią galima eksportuoti kaip paveikslėlį:DbVizualizer patogu naudoti, kai turime priėjimą prie duomenų bazės, arba pakanka išeksportuoti db schemą kaip paveikslėlį.

2. SchemaSpy – įrankis taip pat parašytas Java kalba, taigi nepriklausomas nuo naudojamos os, platinamas kaip atskira jar byla (nereikalingas diegimas). Tai įrankis veikiantis iš komandinės eilutės, kurio rezultatas yra katalogas su html bylomis, kuriose išeksportuojama db struktūra, sąryšiai tarp lentelių (jei norime vizualių, reikia turėti įsidiegus papildomą įrankį). Tam, kad būtų atliktas eksportas tereikia paleisti komandinę eilutę ir joje įvykdyti panašią komandą:

java -jar schemaSpy_3.1.1.jar -cp kelias_iki_db_draiverio -t db_tipas -o rezultatų_vieta -host serveris -db db_vardas -u vartotojas -p slaptazodis

greita ir patogu, ypač tada, kai dažnai tenka keisti db struktūrą, arba reikia turėti informaciją apie db, neturint tiesioginio prisijungimo prie jos.

Pagrindinis SchemaSpy sugeneruotas puslapis:

Schema spy sugeneruotas lentelės sąryšių vaizdas:

3. SQL Explorer – pačios geriausios pasaulyje IDE Eclipse plugin’sas, skirtas darbui su duomenų bazėmis :) Įrankis, kurio, kaip ir aukščiau minėtų sistemų palaikomų db sąrašas ribojamas tik turimų dbvs tvarkyklių rinkinys. Leidžia vykdyti sql sakinius, peržiūrėti db struktūrą, nepaliekant gimtosios IDE – labai patogu ir paprasta!

Straipsnyje paminėti įrankiai, labiausiai bus priimtini programuotojams, dirbantiems su Java, kalba – juk jie geriausiai nusimano apie JDBC tvarkykles, tačiau, manau, visai verta būtų juos pabandyti ir kitiems, pavyzdžiui, php programuotojams, kurie taip myli phpMyAdmin :)