Mačiau vaiduoklį!

Vasarą galvojau nuvykti į http://notrollsallowed.com/ konferenciją kurioje visiems dalyviams reikėjo pakalbėti kokia tais tema. Nenuvykau, tačiau apie ką kalbėti buvau sugalvojęs. Kadangi artėja Helovynas, o tema apie vaiduoklius užrašiau ir dalinuosi, gal kam bus įdomu 

Esate matę vaiduoklį? Aš taip! Ir žinau, kad pats po mirties galiu likti šioje žemėje gąsdinti gyvųjų! Įdomu? Apie viską nuo pradžių!

Mano amžiną atilsį močiutė grasino vaikams, kad vaidensis jei šie nepasodins mėgiamų augalų ant josios kapo. Valia nebuvo išpildyta, tačiau kol kas dar niekas neužfiksavo močiutės apsireiškimų. Ir nenuostabu. Močiutė nebuvo įvaldžiusi įrankių, kurie yra pasiekiami mums!

Aš pats esu regėjęs vaiduoklį. Su galva man viskas gerai. Ir vaiduoklis buvo visai ne klasikinis grandinėmis rūsiuose, palėpėse, ar kitose tamsiose patalpose žvanginantis, blausus pavidalas. Vaiduoklį mačiau labai modernioje aplinkoje – Facebook tinkle. Minėtas vaiduoklis – mirusio žmogaus socialinis profilis, kviečiantis bendrauti. Patikėkite, kraupu. Šiomis dienomis taip nutikti greičiausiai negalėtų, nes Facebook atliko sisteminius pakeitimus užkertančius kelią tokioms situacijoms, tačiau jokiu būdu nevertėtų atmesti galimybės sutikti vaiduoklį klaidžiojantį skaitmeninėje erdvėje.

Pats, kaip programuotojas, galiu sugalvoti ne vieną scenarijų, kaip pasinaudodamas savo kasdieniniais įrankiais, sukaupta patirtimi ir šiek tiek išmonės galėčiau palikti atstovą gąsdinti gyvuosius. Jokių problemų nesukeltų realizuoti programą, kuri pagal tam tikrus požymius nustačiusi, jog aš miręs, aktyvuotųsi ir imtų krėsti mano iš anksto sugalvotas eibes. Jokių problemų nesukeltų elektroninių laiškų ir kitokių žinučių siuntinėjimas, komentarai, įrašai internete. Tik fantazija gali apriboti ką galima iškrėsti tokiu būdu. O jeigu dar įvaldžius dirbtinį intelektą – galima palikti visai protingą atstovą!

Šiurpu? Čia dar ne viskas, ir tikrai ne baisiausia dalis.

Šiuolaikinės technologijos, mokslo pažanga ir daugybė kūrybingų žmonių dirbančių kartu sugalvojo tokių nuostabių dalykų, kad net galva sukasi! Robotai, 3D Spausdinimas, mikrovaldikliai, visur pasiekiamas internetas suteikia galimybes perkelti vaiduoklius iš skaitmeninio pasaulio į realų. Tik pagalvokite apie mąstančius ir save tobulinti galinčius robotus, kurie gali užsisakyti atsargines dalis internetu, ar surasti informacijos kaip atlikti atnaujinimus sau.

Ateitis labai įdomi!

O kad pasakojimas atrodytų labiau pagrįstas prašome susipažinti su visiškai realiu ir šio helovyno proga sukonstruotu robotu – quadcopteriu – vaiduokliu – http://technabob.com/blog/2013/10/29/flying-rc-quadcopter-ghost/

Arba pasidomėti kas per velnias tas 3D Spausdinimas yra –https://www.facebook.com/3dSpausdinimas?fref=ts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *