Žymos archyvas: firefox

Firefox naršyklės priedų TOP


Naršyklėje Mozilla Firefox įdiegtas priedų (extensions) mechanizmas yra ypač galingas, o priedų, egzistuojančių šiai naršyklei pasirinkimas yra gausus ir įvairus – nuo akiai malonių dalykėlių, pagražinančių naršyklę ir taip darbą padarant žaismingesniu (pavyzdžiui, naršyklės vartotojo sąsajos temos (Themes)), iki galingų priemonių, skirtų pagelbėti darbą programuotojams (pavyzdžiui, Firebug).
Įdomu yra išbandyti priedą, apie kurį perskaitai straipsnį, tačiau dažnai jį tiek ir naudoji – pabandai ir pamiršti. Naršyklės priedai padeda dirbti, tačiau, tuo pačiu jie apkrauna naršyklę, lėtina darbą, naudojant daug priedų, prarandamas naršyklės stabilumas. Būna, kad įvairius priedus naršyklei įdiegia kitos programos (pavyzdžiui, Skype). Todėl pravartu peržiūrėti turimų priedų sąrašą ir nenaudojamus pašalinti, kad jie be reikalo nenaudotų resursų.
Kaip tik padariau nereikalingų priedų atsikratymą, kritiškai peržiūrėjau sąrašą ir nenaudingus extension’us negailestingai pašalinau. Ką pašalinau yra neįdomu ir nenaudinga – daug įdomiau, kokie liko naudingi Firefox išplėtimai:

  • Firebug – nes aš web programuotojas, o šis priedas nepakeičiamas mano draugas, padedantis stebėti, analizuoti ir bandyti kodą.
  • Google Notebook – nes šis įrankis yra nepakeičiamas, kai reikia greitai ką nors užsirašyti. Tenka dirbti prie kelių kompiuterių, o šis priedas padeda vienoje vietoje turėti visus reikalingus užrašus.
  • del.icio.us Bookmarks – dažnai namuose prireikia nuorodos iš darbinio kompiuterio, darbe nuorodos iš namų kompiuterio, o kur nors svečiuose dar velniai žino iš kurio :) Mano pasirinkimas nuorodoms saugoti – del.cio.us – dar nenuvylė.
  • Lietuvių kalbos tikrinimo žodynas – senais, senais laikais tam, prieš siunčiant oficialų elektroninį laišką, jį rašydavau su Microsoft Word programa, ten patikrindavau su kalbos tikrinimo programa, tada laiško turinį perkopijuodavau į pašto programą ir siųsdavau. Dabar paprasčiau – Firefox turi galimybę tikrinti tekstus visuose tekstiniuose laukeliuose.
  • DownThemAll! – kai kartais prireikia persisiųsti grupę bylų iš vieno puslapio.
  • Html Validator – padeda išlaikyti kuriamų puslapių kodą.
  • Uploadr for Flickr – dažnai norisi patogiai išsaugoti gražų paveiksliuką savo flickr paskyroje, tam naudoju šį išplėtimą.
  • StumbleUpon – kai norisi ko nors įdomaus, StumbleUpon padeda tai surasti, nors aš prakeikiau tą dieną, kai atradau šį laiko žudiką :)

Pastebėjau, kad dalis mano naudojamų priedų yra reikalingi tam, kad būtų įmanoma sinchronizuoti duomenis (nuorodas, paveikslėlius, užrašus) tarp kelių kompiuterių (darbinio ir naminio), taigi pagalvojau, kad visai patogu būtų priedas, kuris sinchronizuotų turimus priedus :) Firefox eina link to, kuriama platforma nuorodų, ir panašių duomenų sinchronizavimui, tačiau priedus kol kas sinchronizuosiu, naudodamas šį blogo įrašą! :)

naujas firefox + naujas gmail – nauji vargai..

Prieš savaitę firefox išleido naują naršyklės versiją, kurioje buvo ištaisytos kelios klaidos. Nepastebėjau nieko naujo.
Spalio pabaigoje Gmail atnaujino savo svetainės interfeisą. Vienintelis dalykas, kritęs į akis – pranešimas apie tai, kad mano nuolat naudojamas firefox įskiepis firebug stabdo Gmail darbą:

Vėliau pastebėjau, kad laikas nuo laiko skaitant Gmail’ą mano naršyklė pakimba. Tai įvyksta spaudžiant ant žymių (labels) – naudoju anglišką Gmail interfeisą. Atliekant tuos pačius veiksmus su IE viskas gerai. Kas įdomiausia, ši problema ne pas mane vieną.. Lygiai tas pats ir mano kolegai. Šiandien nusprendėm paieškoti kas čia ne taip, bet deja, nieko gero surasti nepavyko – vienintelis veikiantis patarimas – pasirinkti seną Gmail versiją (nuoroda lango viršuje, dešinėje – „Older version“) .
Prie to pačio pasidomėjome ir pačiu Gmail. Ar žinojote, kad iki google įsigijo domeną gmail.com, jis priklausė nemokamam Garfieldo paštui? :)

Dėmesio verti Mozilla Firefox išplėtimai

Įkvėptas prieš kelis postus savo bloge paminėto straipsnio, sugalvojau sudaryti savo naudojamų firefox išplėtimų (extensions/plugins/add-ons/themes) sąrašą:

(straipsnis vis dar kuriamas)

1. del.icio.us Bookmarks

puikus pluginas, integruojantis del.icio.us bookmark’u managerį į Firefox naršykle. Labai patogu, savo bookmark’us galima pasiekti ir redaguoti iš visur (esu susiinstaliavęs šį pluginą darbe ir namuose). Šalia adreso lauko pridedamas mygtukas, leidžiantis greitai įdėti naują bookmark’ą ir priskirti jį tam tikrai grupei (tag).

2. Firebug
plugin’sas, skirtas peržiūrėti html’inio puslapio kodui, java script kodui, css kodui, stebėti (debuginti) java script. Labai patogi funkcija „inspect“, leidžianti surasti kiekvieno vizualaus puslapio elemento vietą html kode, jam priskirtas css savybes.

3. Web Developer – dar vienas plugin’as. skirtas darbui su Html, CSS, ir t.t.

4. Forecastfox
plugin’sas, naršyklėje rodantis dabartinę pasirinkto mieto temperatūrą, bei prognozes ateinančioms dienoms.

5. DownThemAll
plugin’sas, leidžiantis iš puslapio persisiųsti visas galimas bylas. Labai patogu, kai reikia perisiųsti didesnį kiekį bylų.

(bus papildyta)